Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
AKTAŞ Group Pasifik Sponsorumuz!
 
 
İzlediklerimiz:
 • Pedals 4 Progress
 • Kick Start
 • John Herrington
 • Expedition 360
 • Goliath Exped'n
 •  
   
   
  Around-n-Over

  Image: Büyük şişe epoxy tutkal, küçük şişe katılaştırıcı. İkiye bir oranında karılıp kullanılıyor. Büyük şişe epoxy tutkal, küçük şişe katılaştırıcı. İkiye bir oranında karılıp kullanılıyor.

  Epoxy tutkali buldum
  10 Ekim 2010 (Gün 90)    13.3138S,62.5577E
  Katılaştırıcı şişesini, kabinde minderimin altındaki bir haznede bulmuştum. Mantıklı olarak düşününce, epoxy tutkal şişesini de aynı hazneye koymuş olmam gerekirdi. Dün minderi kaldırdım, ama yer dar olduğundan yine kafamı sokup hazneye bakamadım. El yordamıyla hazneyi boşalttım ve sonunda epoxy şişesini dipte en köşede buldum. Demek en dibe kadar uzanmam gerekiyormuş!

  Güneyden rüzgar almaktayım ve bu bütün haftasonu devam etti. Deniz çıpamı dün akşam suya saldığımda teknenin rüzgarla birlikte hızla kuzey-kuzeybatı yönüne kayması yavaşladı. şimdi tekne altımda yarım knot hızıyla batıya giden Ekvator Akıntısı'ndan da etkileniyor.

  Kabinden geçen rüzgarda serinde dinlenmekte, İspanyolca çalışmaktayım. Deniz çıpasının paraşütü teknemin kıçını dalgaların ters yönünde ve öğle güneşi yönünde kuzeye atmış durumda. Bu sayede gündüz kabin gölgede oluyor ve kabinin tavanındaki arka kapağı aralayabildiğimden, ön kapıdan giren rüzgar ceryan yapıp kabini havalandırıyor. Yine de şimdi Eylül ayına nazaran çok daha fazla sıcak yapıyor.

  Çarşamba akşamı FENG QUO adlı balıkçı gemisi Mascarene sahanlığındaki ufak İle Tromelin yakınında büyük ihtimal kaçırıldı. Bu kadar güneyde, bu kadar doğuda korsanlık olması bizi endişelendiriyor. Seyşeller'deki Mahe adasına, emniyetli bölgeye yönelme düşünceleri var. Rüzgarlar normale dönünce ve dalgalar kalan küreklerime risk yaratmayacak düzene girdiğinde tekrar kürek çekmeye başlarım.

  Erden.
  .
  .

  Previous Dispatches
  image

  Neler oldu?    5 Ekim 2010 (Gün 85)
  Şu anda Pakistan sahillerinin güneyinde, İran ile sınırı ve Karachi boylamları arasındayım. Doksan Doğu Sırtı'ndan bu yana, Orta Hint Ok

  image

  Trafik artti...    2 Ekim 2010 (Gün 81)
  Tecrübemle sabittir, bu ilk paragrafı okuyanlar yazdıklarımı kulak arkası edip okumaya devam edecek, yardım çağrılarım kaale alınmayacak, me

  image

  illallah dedirtti!    29 Eylül 2010 (Gün 79)
  Yazıma başlamadan hatırlatayım: İLKYAR iin bağış kampanyamız sürüyor. Si

  Later dispatches - Previous dispatches


  Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Fax: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
  Bu sitenin tasarımı Erden Eruç'a aittir. • Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.