Biz Kimiz?
  Eğitim İçin
  Ekibimiz
  Projelerimiz
  Başardıklarımız
  Sponsorlar
  Medyada Biz
  Medya İçin
  Yardım Edin
  Temas İçin
AKTAŞ Group Pasifik Sponsorumuz!
 
 
İzlediklerimiz:
 • Pedals 4 Progress
 • Kick Start
 • John Herrington
 • Expedition 360
 • Goliath Exped'n
 •  
   
   
  Around-n-Over

  Image: Güverteye tas ve kova koyarak 8 litre kadar yağmur suyu topladım. Güverteye tas ve kova koyarak 8 litre kadar yağmur suyu topladım.
  Image: Güneyimdeki yoğun yağışlar güneyden rüzgar yaptı. Güneyimdeki yoğun yağışlar güneyden rüzgar yaptı.
  Image: Biri kuzeyde biri batıda yeşille gösterilmiş saatin ters yönünde iki ana akıntı var. Biri kuzeyde biri batıda yeşille gösterilmiş saatin ters yönünde iki ana akıntı var.

  Kara yakınımda...
  12 Kasım 2010 (Gün 123)    14.4905S,44.8182E
  Madagaskar'ın Mahajanga liman kasabası 114 denizmili güneydoğumda. Cap St Andre adlı burun ise 104 denizmili güneyimde, biraz batıda. Burnu döndüğümde çok daha lehime şartlar bulacağımı tahmin ediyorum ancak oraya varmak için daha çok uğraşmam gerekecek.

  Rüzgar ve akıntıya bağlı olarak Mahajanga'ya girip su tedariği yapmam uygun olacak. Her ihtimale karşı ekibim yeni bir su cihazı ısmarladı. El pompasını son bir kaç gündür kullandıktan sonra ona da alıştım, su yapmaya üşenmiyorum, gerekirse aynen devam edebilirim... Ek olarak kullanabileceğim 75 litre daha balast suyum var. Tabi elektrikli su cihazının avantajı fazla su yapıp yıkanmak ve durulamak için kullanabilmem.

  Aslında güvertemde yer kaplayan üç koca çöp torbasını defedebilsem ortalık biraz ferahlar. üstüne benim dört aydır kullandığım minder kılıfları bir yıkansa ne iyi olur -- dört ay kendi çarşaflarınızı değiştirmediğinizi ve doğru dürüst yıkanamadığınızı düşünün!

  Güneye indikçe Comoro Basin üzerindeki bu ters akıntıdan çıkabileceğimi ümit ediyorum. Cap St Andre'nin batısında pilot harita yine saatin ters yönünde bir akıntı daha gösteriyor. Bu iki ters akıntının arasında, burna yakın saat yönünde dönen girdaplar bulacağımı düşünüyorum. Bunlar Moheli adasının güneyindeki ters yönde dönen girdapların aksine, beni doğru yönde taşıyacaktır. O zaman güneybatıya doğru durmadan ilerlerim.

  Erden.
  .
  .

  Previous Dispatches
  image

  Kürek başında kalmalıyım...    10 Kasım 2010 (Gün 121)
  şu anda beni sürükleyen Comoro Basin üzerinde saatin ters yönünde dönen akıntıdan bir türlü kurtulamıyorum. Beni güneye gidebiliği

  image

  Comore Sahanliginda cok sicakladim...    6 Kasım 2010 (Gün 117)
  Bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan [HARİTA] ve [ORS HARİTA] takip işlevleri, şimdi yeniden düzgün çalışmaya başlayacakt

  image

  Commores Adalari geride kaldi    4 Kasım 2010 (Gün 115)
  En nihayet Commores Adaları'ndan sıyrıldım. Bugün Grande Comore ve Moheli adalarının arasından, Moheli'nin kuzeybatı köşesindeki Pointe T

  Later dispatches - Previous dispatches


  Around-n-Over, P.O. Box 19662, Seattle, WA 98109-6662 • Fax: 206-709-3927 • info@around-n-over.org
  Bu sitenin tasarımı Erden Eruç'a aittir. • Copyright © 2003 Around-n-Over • Her hakkı mahfuzdur.